با اینکه تیم ملی مردان کره جنوبی در بیست و یکمین دوره مسابقات تکواندو جهان با سه طلا، یک نقره و یک برنز و مجموع 60 امتیاز بالاتر از کشورمان که با یک طلا و دو نقره و مجموع 48 امتیاز به کار خود پایان داد، به مقام قهرمانی دست یافت، اما در دیدارهای رودر رو این تکواندوکاران ایران بودند به برتری دست یافتند.

به گزارش سایت فدراسیون تکواندو؛

در بیست و یكمین دوره مسابقات تكواندو قهرمانی 2013 جهان در پائوبلا مكزیك تكواندوكاران ایران و كره جنوبی دو قطب بزرگ تكواندو جهان در مجموع 5 بار رودرروی هم قرار گرفتند كه حاصل این تقابل سه پیروزی برای نمایندگان كشورمان و دو برد برای تكواندوكاران كره ای بود.

در نخستین روز این رقابتها، هادی مستعان در فینال وزن دوم به مصاف " چا تائه مون" رفت و در یك مبارزه پر افت و خیز با حساب 9 بر 8 نتیجه را به حریف واگذار كرد و نقره گرفت.

در روز دوم بهنام اسبقی با رسیدن به بازی نهایی موفق شد در آخرین پیكارش "كیم هون" را 5 بر4 مغلوب كند تا هم طلا بگیرد و هم حساب بازی مستقیم تكواندوكاران دو كشور را به تساوی بكشاند.

در روز پنجم رقابتهای جهانی، مهدی خدابخشی نماینده وزن هفتم كشورمان در همان پیكار نخست موفق شد 18 بر 8 " شین یونگ" را شكست دهد و ضمن حذف او، حساب مبارزه مستقیم دو كشور را دو بر یك به نفع تكواندو ایران کرد.

در ششمین روز و در وزن سوم لی دائه هون، کاپیتان تیم ملی کره جنوبی توانست با نتیجه 14 بر 3 از سد محمد خمسه بگذرد و نتیجه دیدار مستقیم را به تساوی دو بر دو برساند.

و بالاخره در آخرین روز بازیها و در وزن ششم، تکواندوکاران این دو کشور یک بار دیگر مقابل هم قرار گرفتند، مبارزه ای که یک سوی آن امید عمیدی قرار داشت و سوی دیگر چو یو جین با 25 ساله که بواقع مسن ترین بازیکن تیمش بود قرار داشت.
برنده این مبارزه که 36 امتیاز در آن رد وبدل شد، عمیدی بود که پیش از اتمام وقت قانونی 24 بر 12 صاحب برتری شد تا در نهایت تکواندو ایران در دیدارهای مستقیم برنده باشد.

اما در مجموع این 5 مبارزه 106 امتیاز در تابلوی نتایج ثبت شد که سهم تکواندو کاران ایران 59 امتیاز تکنیکی و سهم تکواندوکاران کره جنوبی 47 امتیاز تکنیکی بود.